Kredyt dla osób pracujących za granicą • Artur Bukato - Doradca Kredytowy Kielce
Koszty umowy deweloperskiej przy kupowaniu mieszkania.
1 maja, 2016
Dokumenty do kredytu mieszkaniowego przy dochodach z zagranicy
1 maja, 2016
Koszty umowy deweloperskiej przy kupowaniu mieszkania.
1 maja, 2016
Dokumenty do kredytu mieszkaniowego przy dochodach z zagranicy
1 maja, 2016
Pokaż wszystkie

kredyt dla osób pracujących za granicą

Kredyt dla osób pracujących za granicą

Czy osoby pracujące za granicą mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny w Polsce? Wciąż wiele osób pracuje poza granicami kraju. Jednak sporo spośród nich, nie zamierza wiązać swojego całego życia z krajem w którym zarabia. Chcą wrócić i kupić mieszkanie. Inną jeszcze grupę stanowią osoby, które chcą inwestować w rynek nieruchomości. Wtedy najczęściej decydują się na zakup mieszkania na wynajem. Czy nadal jest możliwość otrzymać kredyt dla osób pracujących za granicą?

kredyt dla osób pracujących za granicą Polak pracujący za granicą nie jest ulubionym klientem banków oferujących kredyty hipoteczne. Największą szansę na kredyt dla osób pracujących za granicą ma osoba z umową o pracę na terenie Unii Europejskiej, Co prawda oferta takich kredytów jest znacznie uboższa niż w przypadku osób zatrudnionych w Polsce, ale mimo wszystko można dopasować ją do własnych potrzeb. Dlatego też nie warto tracić czasu na chodzenie od Banku do Banku aż wreszcie się trafi na ten który akceptuje taki rodzaj dochodu, najlepiej od razu udać się do profesjonalnego doradcy finansowego który poinstruuje nas i poprowadzi sprawę kredytu tak aby przyniosła zamierzony efekt. Dodatkowo doradca zaprezentuje oferty przynajmniej kilku Banków, bo różnią się one znacznie zarówno wysokością wkładu własnego, zabezpieczeniem jak i procedurami.
  Niedogodnością jest różnicowanie osób w zależności od kraju w którym pracują. I tak mniejszych zabezpieczeń będą wymagały banki od osób zatrudnionych na terenie Unii Europejskiej . Najczęściej banki wymagają około 10 %. wkładu własnego, ale bywa także, że wkład własny wzrasta do 40 %. Wnioski rozpatrywane są indywidualnie, więc wszystko zależy od oceny zdolności kredytowej i stopnia ryzyka. Jednak już w przypadku choćby USA, banki będą chciały uzyskać większe gwarancje bezpieczeństwa. A to najczęściej wiąże się ze zwiększeniem wkładu własnego aby otrzymać kredyt.
  Banki chętniej udzielą kredyt dla osób pracujących za granicą zatrudnionym na umowę o pracę lub kontrakt. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą poza granicami, niestety mają bardzo małe szanse na kredyt. Powodem są tu przede wszystkim problemy z weryfikacją wszystkich danych.
  Dużym ułatwieniem jest starającym się o kredyt dla osób pracujących za granicą możliwość ustanowienia pełnomocnika , który będzie mógł się zająć formalnościami i dokończy procedury, bez konieczności ciągłych podróży do Polski.

  Starając się o kredyt dla osób pracujących za granicą niestety w niektórych bankach będziemy się musieli liczyć z koniecznością przetłumaczenia dokumentów. A to oznacza kolejne przedłużenie okresu potrzebnego na uzyskanie kredytu, no i pochłania dodatkowe koszty.
Zmiany w rekomendacji S w 2014 r.
  W 2014 r. na skutek zmian Rekomendacji S nastąpiło dalsze ograniczenie kredytowania w walutach obcych – kredyty walutowe, indeksowane lub denominowane w walutach obcych powinny być produktem oferowanym wyłącznie klientom uzyskującym trwałe dochody w walucie kredytu , zapewniające regularną obsługę i spłatę kredytu (np. kredyt walutowy w euro będą mogły zaciągnąć tylko te osoby, które w tej walucie uzyskują dochody). Oczywiście chodzi głównie o wybicie Polakom z głów kredytów w obcych walutach ze względu na ryzyko kursowe a nie uniemożliwienie otrzymania kredyt dla osób pracujących za granicą. Czym jest takie ryzyko, przekonało się na własnej skórze nawet 200 tys. osób, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich w 2008 r. Wtedy nieruchomości osiągnęły cenowy szczyt, a kurs franka spadł do najniższego poziomu (ok. 2 zł). Kiedy wybuchł kryzys finansowy, złoty i nieruchomości zaczęły tracić na wartości. Efekt? Kredytobiorcy frankowi mają teraz do spłaty więcej niż wtedy, gdy zaciągali kredyt.
  Ze względu na źródła dokumentów, tłumaczenia oraz różnice pomiędzy systemami prawnymi proces zaciągania kredyt dla osób pracujących za granicą trwa zwykle dłużej niż w przypadku klienta zatrudnionego w Polsce. Warto dodać, że osoby pracujące za granicą mają wciąż szansę na pozyskanie kredytu walutowego. Zarabiając w euro, frankach szwajcarskich czy funtach można dostać w Polsce kredyt w tejże walucie. Zapraszam do kontaktu osoby które zamierzają wnioskować o kredyt na zakup mieszkania.

Umów się na spotkanie! tel. 607 500 737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.