Leasing Samochodu Kielce

Leasing samochodu to umowa pomiędzy firmą leasingową, a klientem polegająca na przekazaniu praw do użytkowania danego pojazdu, którego leasingodawca jest właścicielem lub współwłaścicielem. W zamian za to przedsiębiorca korzystający z leasingu zobowiązany jest do opłaty rat leasingowych przez określony w umowie leasingowej czas, a po jego zakończenia ma możliwość wykupu leasingowanego pojazdu.

Leasingiem możesz finansować zakup samochodu osobowego, ciężarowego, dostawczego lub specjalistycznego. Okres leasingu w zależności od firmy leasingowej może wynieść do 7 lat. Pojazdy mogą być nowe lub używane. Przy leasingu samochodu używanego trzeba pamiętać, że wiek auta dodany do okresu leasingu nie powinien przekraczać 9 lat. Firmy leasingowe nie chcą też finansować aut starszych niż 6 lat, ze względu niską wartość początkową i nieopłacalność całej procedury.

Do wyboru masz trzy rodzaje leasingu:

Leasing operacyjny

Wszystkie opłaty oraz raty leasingowe można w całości ująć w kosztach firmy, a do każdej raty leasingodawca wystawi fakturę VAT. Nie ma możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Leasing finansowy

Obliguje do zapłacenia podatku VAT w całości w momencie odbioru samochodu, a w koszty można zaksięgować tylko cześć odsetkową z każdej raty leasingowej. Plusem tego rozwiązania jest możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Leasing zwrotny

Daje możliwość pozyskania gotówki w momencie gdy już jesteś właścicielem pojazdu. Polega on na tym, że leasingodawca wykupuje samochód, a następnie oddaje go firmie do użytkowania na podstawie umowy leasingowej. Kiedy umowa leasingu dobiegnie końca i wygaśnie, możesz ponownie stać się właścicielem samochodu. Leasing zwrotny może zostać udzielony zarówno w formie leasingu operacyjnego jak i leasingu finansowego.Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się ze mną, a udzielę ci niezbędnych informacji, dopełnię wszelkich formalności i pomogę znaleźć najkorzystniejszy leasing samochodu spośród ofert różnych banków i firm leasingowych.

Umów się na spotkanie! tel. 607 500 737

Zadzwoń do mnie