Leasing maszyn i urządzeń Kielce

Leasing maszyn i urządzeń to przekazanie przez firmę leasingową praw do użytkowania danego środka trwałego, którego leasingodawca jest właścicielem lub współwłaścicielem na klienta, czyli leasingobiorcę.

Przedsiębiorca korzystający z leasingu zobowiązany jest do opłaty rat leasingowych przez określony w umowie leasingowej czas, a po jego zkończenia ma możliwość wykupu środka trwałego. Leasingiem możesz finansować zakup różnego rodzaju maszyn i urządzeń.

Możesz uzyskać leasing maszyn budowlanych, leasing maszyn rolniczych, leasing urządzeń gastronomicznych, biurowych, produkcyjnych, drukarskich, chłodniczych, leasing sprzętu medycznego i kosmetycznego. Okres leasingu w zależności od firmy leasingowej może wynieść do 7 lat. Maszyny i urządzenia mogą być nowe lub używane.

Do wyboru masz trzy rodzaje leasingu:

Leasing operacyjny

Wszystkie opłaty oraz raty leasingowe można w całości ująć w kosztach firmy, a do każdej raty leasingodawca wystawi fakturę VAT. Nie ma możliwości dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Leasing finansowy

Obliguje do zapłacenia podatku VAT w całości w momencie odbioru samochodu, a w koszty można zaksięgować tylko cześć odsetkową z każdej raty leasingowej. Plusem tego rozwiązania jest możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Leasing zwrotny

Daje możliwość pozyskania gotówki w momencie gdy już jesteś właścicielem pojazdu. Polega on na tym, że leasingodawca wykupuje samochód, a następnie oddaje go firmie do użytkowania na podstawie umowy leasingowej. Kiedy umowa leasingu dobiegnie końca i wygaśnie, możesz ponownie stać się właścicielem samochodu. Leasing zwrotny może zostać udzielony zarówno w formie leasingu operacyjnego jak i leasingu finansowego.


Jeżeli interesuje Cię ten produkt skontaktuj się ze mną, a udzielę ci niezbędnych informacji, dopełnię wszelkich formalności i pomogę znaleźć najkorzystniejszy leasing maszyn i urządzeń spośród ofert różnych banków i firm leasingowych.

Umów się na spotkanie! tel. 607 500 737

Zadzwoń do mnie