Kredyt dla firm

Posiadanie własnej firmy to ogromna odpowiedzialność. Sukces w biznesie wynika z ciężkiej pracy, konsekwencji i doboru sprawdzonych oraz rzetelnych partnerów. Wiem jak ważne jest to wszystko, gdyż sam prowadzę swoją firmę od prawie dziesięciu lat. Właścicielom firm małych, średnich oraz tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z biznesem proponuję pomoc w uzyskaniu kredytu firmowego.

Kredyt to najprostszy, najtańszy oraz najbezpieczniejszy sposób na zewnętrzne finansowanie potrzeb Twojej firmy. Proponuję kredyty obrotowe, ratalne, kredyty w rachunkach bieżących, które firma może wykorzystać na finansowanie bieżących potrzeb. Gwarantuje najniższą marże oraz koszty około kredytowe na rynku. Zawsze wybieram ofertę najlepszą dla Twojej firmy, w zależności stadium jej rozwoju, wyników finansowych oraz potrzeb.

Zakup nieruchomości jest wyjątkowym wydarzeniem. Połączony z finansowaniem go kredytem hipotecznym jest poważnym i budzącym emocje etapem w życiu człowieka. Najczęściej podjęta dziś decyzja wiąże Was z bankiem na długie lata. Warto zatem w sposób szczególny się do niej przygotować. Podczas spotkania przeanalizuję Państwa potrzeby i dobiorę optymalną ofertę kredytową. Przyglądam się uważnie wszystkim elementom ofert bankowych, dokonuję ich analizy porównawczej, jasno obrazując wszystkie opłaty.

Bieżące potrzeby firmy i inwestycje są dobrym powodem do sięgnięcia po finansowanie zewnętrzne – kredyt dla firmy. Banki finansujące firmy różni między sobą przede wszystkim sposób oceny zdolności kredytowej, czyli oceny zdolności do spłaty zaciąganego zobowiązania oraz ocena wiarygodności. Oprocentowanie i koszty kredytu to kolejny etap wyboru oferty.

Jakie są metody oceny zdolności kredytowej?
Zdolność tradycyjna

Badanie zdolności w tym przypadku polega na przedstawieniu pełnej dokumentacji finansowej prowadzonej działalności za wymagany okres. Do wyniku finansowego często możemy dodać amortyzację. Po odjęciu od wyniku netto kosztów zobowiązań, utrzymania i przyszłej raty kredytu otrzymany wynik musi być dodatni.

Zdolność przychodowa

Większość firm stara się ograniczać podatki, stąd powstają ograniczenia wyniku finansowego netto. Z myślą o takich podmiotach, rozpatrując kredyty firmowe, banki badają zdolności w oparciu o przychód firmy. Czasem stawiająwymóg braku straty, przy czym nie ma nic za darmo – oprocentowanie kredytu jest wyższe.

Zdolność prognozowana

W tym przypadku musimy przekonać bank, że inwestycja będzie przynosić zyski. Znaczenie ma nasze doświadczenie w branży oraz wkład własny (może to być dodatkowe zabezpieczenie, np. mieszkanie, środki trwałe). Jeśli Bank udzielający kredyt uwierzy w powodzenie i rentowność naszej inwestycji – dostaniemy wnioskowaną kwotę.

Kredyt Inwestycyjny
Oferta kredytu dzięki któremu zrealizujesz długofalowe plany związane z rozwojem Twojej firmy.

Czytaj wiecej

Kredyt Obrotowy
Zapewnia przedsiębiorcy płynność, gdy wydatki na zakup usług i towarów potrzebnych do bieżącej działalności są wyższe od spłaconych należności.

Czytaj wiecej

Kredyt na Start
Przeznaczony dla nowo powstałych firm na rozwój ich działalności.

Czytaj wiecej

Pożyczka firmowa
Dzięki niej sfinansujesz dowolne cele związane z Twoją firmą lub skonsolidujesz inne kredyty firmowe

Czytaj wiecej

Umów się na spotkanie! tel. 607 500 737

Zadzwoń do mnie