Czy ubezpieczenie przy kredycie to opłacalne połączenie? • Artur Bukato - Doradca Kredytowy Kielce
Jak powinna być sporządzona umowa przedwstępna zakupu nieruchomości?
25 lipca, 2016
Ustawa rolna znowelizowana! Poprawki odblokowały kredyt na gruntach rolnych!
5 sierpnia, 2016
Jak powinna być sporządzona umowa przedwstępna zakupu nieruchomości?
25 lipca, 2016
Ustawa rolna znowelizowana! Poprawki odblokowały kredyt na gruntach rolnych!
5 sierpnia, 2016

Czy ubezpieczenie przy kredycie to opłacalne połączenie?

Jaką wartość ma dla nas ubezpieczenie na życie lub utraty pracy przy kredycie? Czy bank oferując ubezpieczenie przy kredycie rzeczywiście zabezpiecza ryzyko banku i klienta, czy tylko dba o dodatkowy zarobek? Kiedy warto skorzystać z ubezpieczenia z ubezpieczenia a kiedy z prowzji?

Kiedy nie korzystać z ubezpieczenia?

ubezpieczenie przy kredycieUbezpieczenie przy kredycie ma za zadanie zabezpieczyć finansowe bezpieczeństwo po np: utracie członka rodziny. Ubezpieczenie przy kredycie nie będzie rekompesatą w przypadku śmierci czy inwalidztwa w przypadku osób, które nie mają nikogo na utrzymaniu. Brak jest też funkcji ochronnych w przypadku ubezpieczenia od utraty pracy dla emeryta czy osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Takie ubezpieczenia to tylko niepotrzebny koszt.

Kiedy należy się ubezpieczyć przy kredycie?

Gdy jesteś jedynym żywicielem rodziny i zaciagasz kredyt hipoteczny, ubezpieczenie na życie jest bardzo ważne aby zabezpieczyć finansowo najbliższych.  Ubezpieczenie zwolni rodzinę od zobowiązania i zapewni jej dach nad głową. Dodatkowym powodem ubezpieczenia przy kredycie jest wykonywanie ryzykownych zawodów.

Co jest korzystniejsze zapłacić prowizję czy ubezpieczenie?

Korzystnie wybrać ubezpieczenie przy kredycie gdy rata będzie podobna

do tej jak bez tego zabezpieczenia. Banki w obecnie z uwagi na niskie stopy procentowe rekompensują sobie dodatkowymi prowizjami z ubezpieczeń. Prowizja jest bezzwrotna w przypadku wcześniejszej spłaty a przy ubezpieczeniu mamy prawo zwrotu składki za niewykorzystany okres.

Kiedy należy się zwrot składki ubezpieczeniowej?

Zwrot ubezpieczenia należny się za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Aby otrzymać zwrot, należy złożyć dyspozycji zwrotu składki ubezpieczeniowej. Sama spłata kredytu nie powoduje automatycznie zwrotu składki ubezpieczeniowej, a okres ubezpieczenia trwa dalej. Warto sprawdzić jaki jest okres ochrony ubezpieczeniowej, ponieważ część sprzedawanych ubezpieczeń do kredytów ma okres ochrony ubezpieczeniowej krótszy od okresu kredytowania. Składka ubezpieczenia wliczona do kwoty kredytu jest opłacana z góry nie za cały okres trwania kredytu, a jedynie za, np. dwa lata. Gdy spłata kredytu nastąpi po tym czasie, składka jest wykorzystana w całości i nie uzyskamy już zwrotu.

Ile warta jest polisa?

Aby sprawdzić nasze ubezpieczenie przy kredycie należy dokładnie zweryfikować zakres i warunki ubezpieczenia. Warto srawdzić na jaki okres jest bezpieczenie oraz czy zakres ochrony nie jest bardzo wąski i nie ma szereg klauzul organiczających odpowiedzialność ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie czasem jest korzystniejsze zamiast prowizji, która gdy wcześniej spłacimy kredyt. Dodatkow ban może zaproponować niższe, ze względu na niższe ryzyko związane ze śmiercią klienta. Warto zweryfikować oba warianty kredytu. Sprawdzić okres ubezpieczenia, zakes ochrony i ewentualne wyłaczenia odpowiedzialności. Zapraszam na bezpłatne spotkanie w celu dopasowania odpowiedniej formy kredytowania.

Umów się na spotkanie! tel. 607 500 737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.