Zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt • Artur Bukato - Doradca Kredytowy Kielce
Kredyt hipoteczny a minimalny koszt budowy domu
10 marca, 2018
Brak prowizji przy kredycie hipotecznym
6 kwietnia, 2018
Kredyt hipoteczny a minimalny koszt budowy domu
10 marca, 2018
Brak prowizji przy kredycie hipotecznym
6 kwietnia, 2018

Zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt

Zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt to skomplikowany ale bardzo opłacalny proces. Bardzo często okazuje się że inwestycyjne mieszkanie wymaga gruntownego remontu. Zanim znajdziesz idealną nieruchomość pod inwestycje warto przemyśleć sposób jego finansowania. Mamy kilka możliwości aby sfinansować taką operację. Pierwsza to własna gotówka. Druga to kredyt na zakup i remont jeśli posiadamy zdolność kredytową i minimum 10% wkładu własnego.

   Zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt to zdecydowanie bardziej rentowna opcja ze względu na dźwignię. Warunkiem opłacalności i bezpieczeństwa finansowego jest odpowiednio dobrane parametry jak okres kredytowania, wysokość raty, koszty związane z wcześniejszą spłatą, pozostałe początkowe koszty związane z kredytem. Dzięki zdrowemu podejściu do tematyki możemy zdobyć wolność finansową posiadając kilka mieszkań pod wynajem dokonując zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt
Jak ekspert finansowy wiele razy pomagałem przy tego rodzaju zakupach nieruchomości. Zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt zazwyczaj wymaga wykonanie remontu mieszkania. Sporo moich moich klientów miało doświadczenie przy zakupie mieszkania na kredyt, lecz nie widzieli, jak przygotować się do całego procesu. Poniżej w kilku punktach powiem, jak zrobić to właściwie.

Okazje inwestycyjne – Pilnie sprzedam, mieszkanie z licytacji

   Należy mieć na uwadze, że okazyjna cena mieszkania lub domu często związana jest nie tylko z potrzebą przeprowadzenia generalnego remontu. Okazyjna cena nieruchomości może mieć związek zawiłą lub nieuregulowaną sytuacją prawną. Kupując taką nieruchomość prawdopodobnie będzie trzeba udać się do prawnika który pomoże uregulować sytuację prawną. Niestety zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt nie będzie możliwy przy nieuregulowanej sytuacji prawnej. W tej sytuacji warto sprawdzić we własnym zakresie czy nie możemy poradzić sobie samodzielnie. Wtedy możemy kupić mieszkanie za gotówkę, wyjaśnić sytuację prawną i przeprowadzić proces kredytu hipotecznego z celem refinansowania kosztów zakupu. Uwolnimy wówczas zamrożoną gotówkę w mieszkaniu korzystając z taniego kredytu hipotecznego. Jednak aby być pewnym aby pomóc sobie sami należy rozpocząć proces od sprawdzenia księgi wieczystej. Należy znać jej numer, który powinien podać sprzedający. Dostęp online do ksiąg wieczystych ma każdy wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości i wpisać jej numer. Gdy sprzedający utrudnia sprawdzenie księgi wieczystej należy być wyjątkowo czujny.

Gdy uda nam się dotrzeć o księgi wieczystej należy przejrzeć treść jej zakładek. Czego możemy dowiedzieć się z działów księgi wieczystej? Dowiemy się kto jest właścicielem nieruchomości, jaki jest udział w gruntach oraz jaka jest powierzchnia użytkowa. Najbardziej wrażliwy jest trzeci i czwarty dział księgi wieczystej. W dziale trzecim otrzymamy odpowiedź czy nieruchomość nie jest obciążona prawem na rzecz kogoś innego. W dziale czwartym czy występują zobowiązania na rzecz banku, innych instytucji czy osób trzecich. Należy pamiętać jednak, że jakiekolwiek wzmianki w którymkolwiek dziale księgi wieczystej to nieujawnione / nierozpatrzone przez sąd treści wniosków złożonych do księgi wieczystej. Wzmianki mogą dotyczyć między innymi: zmianie właściciela, pojawienie się służebności, wpisanie hipoteki. Aby dotrzeć do treści wzmianek należy otrzymać pełnomocnictwo notarialne od właściciela nieruchomości do wglądu w papierową księgę wieczystą. Dzięki takiemu wglądowi będziemy mieli odpowiedź czego dotyczą wzmianki.

Inwestycyjny zakup mieszkania na kredyt z licytacji lub przetargu.

   Mieszkania z licytacji komorniczych czy przetargów zwykle wymagają posiadania własnych środków. Przystąpienie do licytacji zwykle wymaga wpłaty rękojmi i reszty kwoty z licytacji w 2 -3 tygodnie. Trudno otrzymać pieniądze z kredytu hipotecznego w takim terminie i dlatego może konieczne będzie skorzystanie z kredytu gotówkowego lub własnych pieniędzy a później refinansowania ich kredytem hipotecznym.

Sprawdź stan techniczny – Zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt

   Zanim dokonasz zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt obejrzyj mieszkanie za dnia razem z osobą mającą doświadczenie w aspektach remontowo budowlanych, zwłaszcza gdy słabo się na tym znamy. Kupno inwestycyjnego mieszkania do remontu może przysporzyć wiele zmartwień, więc warto wiedzieć wcześniej na co się decydujemy. Okazje inwestycyjne wybudowane w bardzo dobrej lokalizacji dotyczą zwykle mieszkań wybudowanych w budynkach dwadzieścia i więcej lat temu. Remont w takim mieszkaniu może obejmować wymianę instalacji elektrycznych, hydraulicznych lub położenie większej ilości tynku czy płyt kartonowo gipsowych. Zakres prac może spowodować przekroczenie budżetu i w konsekwencji rentowność inwestycji spada.

Zakup inwestycyjny mieszkania do remontu na kredyt

   Planowanie całej operacji to istotna część inwestycji niezależnie czy nieruchomość kupujemy za gotówkę czy wspierając się w części kredytem. Jeżeli jednak potrębujemy gotówki na zakup i remont muszą Państwo wiedzieć, że będzie trzeba przygotować specjalny formularz – kosztorys obejmującym prace do wykonania i ich koszty. Kosztorys jest niezbędny do rozliczenia prac remontowych. Po utworzeniu takiego dokumentu nie będziemy musieli rozliczyć się z faktur, wystarczy przedstawić dokumentację zdjęciową potwierdzającą wykonanie prac. W większości klienci korzystają w tej kwestii z mojej pomocy. Często zdarza się, że osoby dokonujące zakup inwestycyjny mieszkania na kredyt do remontu popełniają pewien błąd, który kosztuje ich gorszymi warunkami kredytu. Zazwyczaj wnioskują o kredyt hipoteczny z minimalnym wkładem własnym a remont wykonują z własnych środków. Lepszym i tańszym rozwiązaniem jest wnieść własne pieniądze przeznaczone na remont plus planowany minimalny wkład własny na zakup mieszkania a dodatkowo zawnioskować o pieniądze na remont. Tym sposobem wykazujemy się większym wkładem własnym i możemy uzyskać niższe oprocentowanie. Wynika to z tego, że remont zawsze podnosi wartość nieruchomości.

Krótko dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego przy korzystaniu z kredytu kupując inwestycyjnie mieszkanie do remontu

Ekspert finansowy sprawdzi i zaproponuje najtańszą formę kredytowania. Przeprowadzi sprawnie i szybko proces kredytowy przy wsparciu kilku najtańszych banków. Pomoże sprawdzić stan prawny nieruchomości, podpowie o jakie jeszcze dokumenty poprosić sprzedającego. Pomoże przygotować kosztorys i wskaże jak skredytować pozycję na stałe związane z nieruchomością i te które można przenieść. Dzięki Ekspertowi Finansowemu zaoszczędzimy pieniądze, czas i zyskamy spokój że sfinansujemy nieruchomość na czas.

Umów się na spotkanie! tel. +48 607 500 737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.