Ekspert finansowy pomoc przy kredycie hipotecznym Kredyty Kielce
wnioskowania o kredyt hipoteczny
Najczęstsze błędy podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny
31 maja, 2022
Strategia na bezpieczny kredyt hipoteczny
Strategia na bezpieczny kredyt hipoteczny
23 czerwca, 2022
wnioskowania o kredyt hipoteczny
Najczęstsze błędy podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny
31 maja, 2022
Strategia na bezpieczny kredyt hipoteczny
Strategia na bezpieczny kredyt hipoteczny
23 czerwca, 2022

Ekspert finansowy pomoc przy kredycie hipotecznym

Przepisy i procedury związane z uzyskaniem dodatkowych pieniędzy z banku są dla wielu niezwykle zawiłe i niezrozumiałe. Dlatego też nie można się dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług eksperta finansowego, który pomaga przejść przez cały proces aż do pozytywnej opinii z banku dotyczącej uzyskania kredytu. Na czym dokładnie polega taka współpraca? Gdzie znaleźć eksperta? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Współpraca z ekspertem finansowy przy kredycie hipotecznym

Ekspert finansowy wesprze Cię i przeprowadzi przez proces zakupu domu, mieszkania lub budowy domu czy remontu na kredyt hipoteczny, który jest dosyć skomplikowany. Postaram się tutaj w uproszczony sposób zaprezentować obszary, w których ekspert finansowy okaże się niezwykle pomocny. Pamiętaj, że współpraca z ekspertem jest dla Ciebie bezpłatna bo to bank go wynagradza a ty nie tracisz czasu aby znaleźć a dalej uzyskać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny.

  1. Przed rozpoczęciem całego procesu kredytowego powinno dojść do pierwszego spotkania. W jego trakcie sprawdzana jest potencjalna zdolność kredytowa, dlatego też warto przygotować wszystkie najważniejsze informacje takie jak m.in. forma uzyskiwania dochodu, czy jest to umowa o prace, zlecenie, dzieło lub działalność gospodarcza., Niezbędne jest podanie dokładnej wysokości zobowiązań prywatnych i firmowych – jeśli są. Ważne informacje są na jaki czas zawarta jest umowa o stosunku pracy, a także od kiedy pracujesz w danej firmie. Ważne jest aby podać ile osób jest w gospodarstwie domowym i czy występują inne zobowiązania nie kredytowe np: alimenty. Pamiętaj, że zatajenie informacji jak np. ilość osób w gospodarstwie domowym może zostać potraktowane jako próba wyłudzenia kredytu. Lepiej aby Twój ekspert finansowy tak doradził i wyszukał bank w którym będziesz posiadać pożądaną zdolność kredytową.
  2. Znając swoją zdolność kredytową, możecie zacząć szukać odpowiedniej nieruchomości lub rozpocząć proces związany z załatwianiem projektu budowlanego i pozwolenia na budowę domu. W tym przypadku warto mieć informacje związane z formą własności, a także znać numer księgi wieczystej, aby sprawdzić czy nie ma niepożądanych wpisów. Ekspert finansowy jest w stanie zweryfikować czy nieruchomość nie ma wad prawnych lub innych przeszkód uniemożliwiających uzyskanie kredytu hipotecznego. Jeśli jednak okaże się, że nieruchomość która będzie stanowiła zabezpieczenie kredytu hipotecznego to ekspert finansowy powie ci jak dostosować nieruchomość do wymogów banku aby bez przeszkód ją sfinansować kredytem.
  3. Mając wybraną już nieruchomość warto umówić się na kolejne spotkanie aby dowiedzieć się które banki mają korzystne oferty kredytowe oraz jakie musisz skompletować dokumenty ab rozpocząć wnioskowanie o kredyt mieszkaniowy. Warto tutaj powiedzieć ekspertowi kredytowemu wszystkie swoje preferencje i wymagania aby mógł optymalnie dopasować oferty do Ciebie. Nie zawsze wszystkie preferencje będzie posiadała dana oferta banku ale przedstawi Ci na tyle dużo zbliżonych do podanych wymagań, że na pewno dopasujesz tą najkorzystniejszą. Oczywiście każdy Ekspert finansowy zarekomenduje ci konkretną ofertę jako tą najbliższą Twoim oczekiwaniom ale ostatecznie to Ty wybierzesz. Ważne jest również aby równolegle wybrać minimum jeden bank do zbliżonej propozycji jako zabezpieczenie gdyby bank docelowy odmówił kredytu lub utrudniał wymyślając coraz to nowe uzupełnienia i wyśnienia. Za pomocą Eksperta kredytowego możesz złożyć wnioski do kilku baków jednocześnie i na koniec wybrać tą najlepszą propozycję.
  4. Znając już listę dokumentów oraz warunki kredytowe możesz przejść do podpisania umowy przedwstępnej. O ile nieruchomość nie pochodzi od dewelopera lub transakcja nie jest dokonywana przez biuro nieruchomości, to ekspert finansowy pomoże sporządzić Ci cały dokument. Jeśli jednak będziesz korzystać z biura nieruchomości lub dewelopera to porozmawiaj ze swoim doradcą finansowym o zapisach w umowie. Doradca kredytowy na pewno da ci jakieś wskazówki, które zabezpieczą Twoje finanse na wypadek gdyby proces nie poszedł pomyślnie z jakiegoś powodu.

  1. Dopiero, znając swoją zdolność kredytową, mając wybraną nieruchomość oraz komplet dokumentów o które poprosił Cię twój doradca finansowy możesz zacząć starać się o przyznanie kredytu hipotecznego. To kolejne spotkanie z ekspertem finansowym, na którym złożone zostaną wnioski o przyznanie kredytu hipotecznego do kilku banków. Twój Ekspert pomoże ci przy wszystkich wymogach formalnych, pomoże przy uzupełnieniu wniosków kredytowych. Ty tylko będziesz musieć wyrazić odpowiednie zgody oraz podpisać dokumenty w miejscach wskazanych przez doradcę finansowego.
  2. Następnie dokonywana jest analiza wniosków w celu uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. Na tym etapie w przypadku braku jakichkolwiek dokumentów czy też w celu wyjaśnienia niejasności to właśnie ekspert finansowy kontaktuje się z wybranymi bankami a następnie informuje Cię o postępach. Możesz mieć 100% pewność, że doświadczony i uważny ekspert kredytowy przygotuje tak dokumenty, że cały proces udzielania kredytu przejdzie płynnie i bez większych zakłóceń. Jeśli jednak zdarzy się tak, że analityk poprosi o kolejne dokumenty lub wyjaśnienia to Twój doradca pomoże ci w ich przygotowaniu.
  3. Po pozytywnej decyzji kredytowej dochodzi do podpisania umowy oraz wypłaty kredytu. Jednak przed udaniem się do banku w celu podpisania umowy otrzymasz od swojego doradcy finansowego umowę z załącznikami do umowy w celu zapoznania się z nią i omówienia niejasnych zapisów. Ekspert finansowy towarzyszy klientowi przy podpisaniu umowy kredytowej o ile przepisy wewnętrzne banku w związku z pandemią nie mówią inaczej. Również i tutaj możesz liczyć na niego w celu dostarczenia dokumentów do banku w celu uruchomienia kredytu. I tak na przykład gdy kupujesz nieruchomość u dewelopera pomoże ci on przy przekazaniu cesji przelewu wierzytelności lib cesji z polisy ubezpieczenia do banku podczas gdy ty będziesz zajmować się swoimi sprawia np: zawodowymi. Poinformuje Cię on również o tym, co zrobić, aby szybciej obniżyć oprocentowanie podniesione o tzw. ubezpieczenie pomostowe do czasu ustanowienia hipoteki w księdze wieczystej.

doradca kredytowy doradca finansowy

https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/posrednictwo_finansowe/rynek_posrednikow_kredytu_hipotecznego

Jak znaleźć eksperta kredytowego?

Najlepiej korzystać z poleceń bliskich, jeśli sami korzystali z pomocy takiej osoby. Oczywiście można również posiłkować się Internetem. W takim przypadku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na opiniami klientów np: w google maps, czy posiada on stronę internetową, a także czy specjalizuje się w tych kredytach, które chcemy uzyskać. Zapraszam do kontaktu.

Gdy myślisz o kredycie hipotecznym, firmowym lub gotówkowym warto udać się do eksperta finansowego który nie dość , że wskaże ci najlepszą ofertę i pomoże przy wszystkich formalnościach to jeszcze nic za to nie zapłacisz bo to bank go wynagradza za znalezienie mu klienta. Wsparcie doradcy jest szczególnie ważne gdy starasz się o kredyt pierwszy raz lub nie posiadasz za wiele czasu w ciągu dnia z uwagi na obowiązki zawodowe. Z doradcą możesz się spokojnie umówić się po swojej pracy w godzinach gdy banki są już zamknięte. Ekspert zna procedury i oferty banków co pozwoli uniknąć Ci pomyłek i skróci okres wnioskowania o kredyt. Zapraszam na bezpłatne spotkanie kredytowe do mojego biura w Kielcach.

Umów się na spotkanie! tel:607500737

Zadzwoń do mnie

Umów się na spotkanie! tel:607500737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.