Jak przygotować się do kredytu gotówkowego? | Kredyty Kielce
kredyt hipoteczny Kielce
Co to jest kredyt hipoteczny?
26 lutego, 2023
Kredyt na dokończenie budowy domu
Kredyt na dokończenie budowy domu
14 kwietnia, 2023
kredyt hipoteczny Kielce
Co to jest kredyt hipoteczny?
26 lutego, 2023
Kredyt na dokończenie budowy domu
Kredyt na dokończenie budowy domu
14 kwietnia, 2023

Jak przygotować się do kredytu gotówkowego?

Jeśli zbliżające się większe wydatki już dziś  Cię martwią, że Twój budżet tego nie wytrzyma. Być może może warto przestać się zamartwiać i sprawdzić jak możemy sami sobie pomóc. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest poszukać korzystnego kredytu gotówkowego, który pomoże nam zrealizować nasze plany. Jak uniknąć błędów przy wyborze oferty kredytu gotówkowego? Podpowiem Ci poniżej.

 Przygotować się do kredytu gotówkowego – co to znaczy?

Przygotować się do kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to produkt oferowany przez bank, który wnioskującemu o kredyt po spełnieniu szeregu warunków pozwala otrzymać gotówkę na realizację jego celów. Co ważne, w przypadku kredytu gotówkowego nikt nas nie powinien zapytać o cel na jaki chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. Oczywiście czasem pytanie o cel może paść ze strony eksperta ze względu na to, że może nam chcieć przedstawić specjalne oferty kredytu np. samochodowego, natomiast bank nie podejmuje decyzji na podstawie tego, na co chcemy przeznaczyć środki.

Jak przygotować się do kredytu gotówkowego?

Najpierw warto dowiedzieć się jak przy danej kwocie kredytu i okresie kredytowania kredytu gotówkowego będzie wyglądać nasza rata kredytu. Warto również dowiedzieć się u sprawdzonego eksperta finansowego jak będą kształtować się oferty kredytu gotówkowego różnych banków w oparciu o takie założenia jak:

 • kwota kredytu,
 • okres spłaty.

Gdy będziemy mieli ogólny pogląd na temat kredytu gotówkowego, to wtedy warto zapytać Eksperta finansowego, żeby wiedzieć na co zwracać uwagę i przede wszystkim od czego zacząć starania się o kredyt gotówkowy.  Umów się ze mną na spotkanie już dziś w biurze w Kielcach.

 Jakie warunki należy spełnić aby dostać kredyt gotówkowy?

Banki przed przyznaniem kredytu skrupulatnie nas sprawdzą. Oczywiście nie jest to tak dokładna weryfikacja jak w przypadku kredyt hipotecznego, ale musimy przygotować się, że bank będzie chciał od nas informacji o:

 • zatrudnieniu – tutaj mamy wiele możliwości, akceptowalne są umowy o pracę, cywilnoprawne czy dochody z działalności,
 • wysokości dochodów – w tym premie, prowizje, a czasem nawet świadczenia socjalne,
 • ilości osób na utrzymaniu – bank policzy naszą zdolność odejmując pewien koszt związany z utrzymaniem tych osób,
 • aktualnych zobowiązaniach – im więcej, tym trudniej z przyznawalnością,
 • pozytywnej historii kredytowej – tutaj warto zwrócić uwagę, czy nie mieliśmy żadnych opóźnień w spłacie kredytów.

Jeśli wiemy, że sami będziemy mieli zbyt niską zdolność możemy w niektórych bankach przystąpić do kredytu gotówkowego ze współkredytobiorcą. Tutaj jednak powinniśmy zwrócić uwagę na wiek tego współkredytobiorcy, żeby nie wpłynął on na skrócenie okresu spłaty, ponieważ to mogło by wpłynąć na zdolność.

 Na co zwrócić uwagę przygotowując się do kredytu gotówkowego?

Zawsze trzeba wszystko przemyśleć. Tak samo jest z kredytem gotówkowym. Najważniejsze parametry na jakie powinniśmy patrzeć decydując się na konkretną ofertę kredytu gotówkowego to:

 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – jeśli zobaczymy dwie oferty kredytu o tych samych parametrach, to zawsze lepiej wybrać tą z niższym RRSO.
 • Możliwość wcześniejszej spłaty – nie zawsze jest to możliwe lub bezkosztowe, dlatego warto się dopytać.
 • Wybór raty czyli równa czy malejąca – kredyt z ratą malejącą może być tańszy ale musimy być przygotowani, że na początku raty będą wysokie.
 • Oprocentowanie zmienne czy stałe – warto zapytać doradcę jakie są widoki na przyszłość wzrostu lub spadku stóp procentowych, które mają bezpośredni wpływ na oprocentowanie kredytu.

Jakie dokumenty powinniśmy przygotować?

Najważniejsze dokumenty o jakich powinniśmy pamiętać przygotowując się do kredytu gotówkowego to:

 • dowód osobisty,
 • wniosek kredytowy – tutaj może być konieczność wpisania np. numeru NIP pracodawcy lub danych adresowych pracodawcy, dlatego powinniśmy mieć to przygotowane,
 • dokumenty dochodowe – zaświadczenie o dochodach, decyzja w sprawie przyznania świadczenia emerytalnego czy rentowego, w niektórych przypadkach kopia umowy,
 • informacje o zaciągniętych zobowiązaniach.

Oczywiście wszystko zależy od banku i jego wytycznych, dlatego zawsze warto skorzystać z pomocy Eksperta finansowego, który podpowie jak najłatwiej uzyskać kredyt bez zbędnych formalności.

Obecnie coraz częściej możemy skorzystać z ofert kredytów gotówkowych, które możemy uzyskać bez wychodzenia w domu. Banki starają się maksymalnie uprościć procedury i przygotować atrakcyjne oferty. Nawet teraz przy zmianach stóp procentowych nie musimy się bać kredytów, ponieważ mamy również w ofercie kredyty o oprocentowaniu stałym.

Zapraszam do kontaktu.

Jeśli masz wątpliwości, Twoja sytuacja wydaje Ci się skomplikowana lub po prostu chcesz szybko uzyskać środki finansowe zapraszam do kontaktu telefonicznego ze mną, lub wysłania wiadomości mailowej w której opiszą Państwo swoja sytuację i pozostawią telefon kontaktowy. Po zapoznaniu się z wiadomością oddzwonię, aby porozmawiać o Państwa sytuacji i pomogę dobrać najlepszy kredyt gotówkowy do Państwa potrzeb.

Masz pytania dotyczące finansowania kredytem gotówkowym? Szukasz taniego kredytu ? Zapraszam na spotkanie.

 

Umów się na spotkanie! tel:607500737

Zadzwoń do mnie

Umów się na spotkanie! tel:607500737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.