Kredyt dla rolnika • Artur Bukato - Doradca Kredytowy Kielce
Co raz trudniej o kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą
8 maja, 2017
Kupujesz mieszkanie od dewelopera na kredyt? Sprawdź na co zwrócić uwagę.
8 czerwca, 2017
Co raz trudniej o kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą
8 maja, 2017
Kupujesz mieszkanie od dewelopera na kredyt? Sprawdź na co zwrócić uwagę.
8 czerwca, 2017

Kredyt dla rolnika Kielce

Rolnicy to grupa społeczna która nie jest należycie chętnie widziana jako kredytobiorcy. Mimo iż to oni swoje zadłużenie w większości spłacają w sposób rzetelny. Takie podejście jest spowodowane, iż dochód z gospodarstwa rolnego jest traktowany jako dość niestabilny. Praca z ziemią jest nieprzewidywalna, gdyż nieodpowiednia pogoda może zniszczyć plony.

   Nie ma co ukrywać, że po wejściu do Unii Europejskiej podejście banków do udzielenia kredytów rolnikom znacznie się poprawiło. Obecnie rolnicy dostają różne dopłaty do swojej działalności rolnej ,które banki przyjmują do zdolności kredytowej. Dzięki temu wzrosły możliwości udzielenia rolnikom kredytów. Kredyt dla rolnika do niedawna był obwarowany wieloma formalnościami które także uległy znacznym uproszczeniom. Banki udzielając kredyt dla rolnika przyjmują już w zasadzie każdy udokumentowany sposób zarobku gospodarstwa rolnego i mogą to być faktury za sprzedaż np.: mleka, bydła czy innych płodów rolnych lub np.: zaświadczenie z gminy o dochodowości z hektara przeliczeniowego, dopłaty, oświadczenia.

Jaką pożyczkę dla rolnika wybrać?

   Jakiś czas temu kredyt dla rolnika był udzielany głownie przez banki spółdzielcze. Obecnie większość banków komercyjnych zajmuje się kredytowaniem działalności rolnej. Są to między innymi kredyt i pożyczki hipoteczne, kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe. Ze względu na mnogość pożyczek i kredytów dla rolnika warto spotkać się z doradcą finansowy który wskaże najtańszy kredyt dla rolnika i załatwi wszystkie formalności. Doradca porówna wszystkie parametry i wyjaśni zapisy w umowach.
Przy kredytach hipotecznych dla rolników dużą zaletą jest to ,że kredyt może być udzielony na długi okres spłaty z możliwością wcześniejszej spłaty bez prowizji. W tym wypadku zazwyczaj kredyty hipoteczne dla rolników są udzielane na rozbudowę gospodarstwa rolnego, zakup gospodarstwa rolnego, modernizacje maszyn itp. Przez pożyczkę hipoteczną można skredytować dowolny cel jak i bieżące potrzeby gospodarstwa rolnego. Przy kredytach hipotecznych dla rolnika zazwyczaj wymagany jest większy wkład własny i tutaj też można polegać na umiejętnościach doradcy finansowego który będzie wiedział jak pomóc w tym zagadnieniu. Pożyczka hipoteczna dla rolnika lub kredyt hipoteczny dla rolnika jest zaciągany przez osoby bardziej przedsiębiorcze nie obawiające się wpadki finansowej oraz chcące rozwijać swoje gospodarstwo rolne. Inwestycja w swoje gospodarstwo, modernizację i usprawnienie produkcji jest dodatkowo wspierane funduszami unijnymi, dzięki temu można dostać z unijne środki na rozwój poza kredytem dla rolnika.

Kredyt hipoteczny dla Rolnika Kielce

   Kredyt hipoteczny jest najtańszym i częstym sposobem finansowania w przypadku zakupu działek pod działalność rolną. Uzyskanie jednak

takiego kredytu czasem może natrafić na problem, dlatego dobrze mieć pod ręką doradcę finansowego który tak poprowadzi proces kredytowy, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Najczęstszy chyba problem jaki spotykam przy kredytowaniu działek rolnych dla rolników to to, że banki obawiają się spadku wartości gruntu i spadku płynności sprzedaży w przypadku windykacji długu. Nie oznacza to ,że banki są nieprzychylne rolnikom w tym temacie, ważne jest aby dać takie argumenty bankowi aby chciał udzielić kredytu hipotecznego na zakup działki rolnej przez rolnika. W przypadku kiedy bank ostatecznie zdecydował, że nie udzieli takiego kredytu to zostaje nam jeszcze pożyczka hipoteczna lub kredyt hipoteczny pod zabezpieczenie na innej nieruchomości.

Pożyczka gotówkowa dla rolnika Kielce

   Pożyczka gotówkowa dla rolnika to środki na dowolny cel. Rolnicy korzystają z tego rozwiązania kiedy nie chcą zastawiać swojego gospodarstwa, aby otrzymać środki na zakup maszyn, pasz, innych niezbędnych rzeczy dla gospodarstwa rolnego lub powiększenie swojego areału rolnego. Jest to droższe rozwiązanie niż kredyt lub pożyczka hipoteczna ale czasami jedyne jeśli się chce rozwijać gospodarstwo a przez wymogi banku nie można obciążyć swojej hipoteki.

Jakie dokumenty są potrzebne przy składaniu wniosku o kredyt dla rolnika?

   Rolnik składając wniosek o kredyt musi pokazać bankowi zaświadczenie o posiadaniu gruntów rolnych, na podstawie których można obliczyć dochody. Jeśli dzierżawi grunt trzeba także przedstawiać stosowny dokument. Należy także udokumentować subwencje i dopłaty z Unie Europejskiej. Często aby zwiększyć zdolność kredytową należy pokazać wysokość dopłat bezpośrednich, w tym celu pomocna jest decyzja z Biura Powiatowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Aby udokumentować swoją zdolność kredytową należy pokazać bankowi faktury, rachunki za sprzedane płody rolne oraz Pit za poprzedni rok. Coraz częściej banki opierają się udzielając kredyt dla rolnika na oświadczeniu lub prognozie dochodów. Oczywiście wymienione wyżej dokumenty nie są wymagane przez każdy bank, jeden bank uwzględni dochód z danego dokumentu a drugi ten dochód odrzuci. Dlatego warto wybrać taki bank który będzie liberalnie podchodził do dochodów z gospodarstwa rolnego i udzielał korzystnych warunków kredytowania. Dobrze w tym celu po poradę udać się do doradcy finansowego.
Innym istotnym czynnikiem przy składaniu wniosku o kredyt dla rolnika to czas w jaki była prowadzona działalność rolna. Banki różnie się na to zapatrują, część nie ma terminów, część wymaga 6,12 a czasami nawet 24 mc.

Kredyt dla rolnika aktualnie można dostać w zasadzie w każdym banku – kwestia znalezienia banku z najatrakcyjniejszymi warunkami i najniższym oprocentowaniem. Zapraszam chętnych na spotkanie na którym mogę pokazać w którym banku jest najtańszy kredyt dla rolnika Kielce. Na spotkaniu porównam oferty banków porównam wszystkie opłaty kredytów dla rolnika. Zapraszam po poradę na spotkaniu w moim biurze w Kielcach. Telefon podany poniżej.

Umów się na spotkanie! tel. +48 607 500 737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.