Zakup mieszkania na kredyt…od czego zacząć ? • Artur Bukato - Doradca Kredytowy Kielce
Proces kredytowy na rynku wtórnym
28 kwietnia, 2016
Jakie są koszty około kredytowe?
29 kwietnia, 2016
Proces kredytowy na rynku wtórnym
28 kwietnia, 2016
Jakie są koszty około kredytowe?
29 kwietnia, 2016

Zakup mieszkania na kredyt…od czego zacząć ?

zakup mieszkania na kredytZakup mieszkania na kredyt hipoteczny wymaga odpowiedniego przygotowania. Poniżej kilka przydatnych rad dla osób planujących zakup mieszkania na kredyt hipoteczny:

Określ swoją zdolność kredytową, przed szukaniem nieruchomości do zakup

Przybliżone określenie własnej zdolności kredytowej powinno stanowić punkt wyjściowy w poszukiwaniach własnego mieszkania na kredyt hipoteczny. Należy w przybliżeniu wiedzieć jak duży kredyt można otrzymać. W ten sposób uniknie się nierealnych oczekiwań i rozczarowań.

Warto zebrać jak największy wkład własny (min. 10%)

Mimo, że większość banków oferuje możliwość skredytowania zakupu nieruchomości na 90% wartości mieszkania, warto posiadać wyższy wkład własny, gdyż w rezultacie można otrzymać lepsze warunki w banku (np. niższe oprocentowanie). Kredyty na 90% wartości nieruchomości, są droższe. Im wyższy wkład własny tym tańszy kredyt.

Warto uważnie przeczytać umowę kredytową

Trzeba szczegółowo sprawdzić, jakie są wszystkie opłaty i ubezpieczenia dotyczące umowy kredytu. Gdyż, może się okazać, że rata będzie wyższa niż się początkowo zdawało. Takie dodatkowe koszty to na przykład wycena nieruchomości lub dodatkowe ubezpieczenia.

Warto zapytać się o możliwość negocjacji warunków umowy

Warto wiedzieć, czy po pewnym okresie można negocjować warunki zawarte w umowie kredytowej, np. marżę banku, karencje w spłacie kredytu itp.

Watro pozbyć się niepotrzebnych obciążeń w postaci kredytów czy pożyczek

Warto głęboko się zastanowić, czy obciążenia finansowe jakie posiadamy, np limity na kartach kredytowych, są naprawdę potrzebne. Warto wcześniej spłacić drobne pożyczki i kredyty gotówkowe. Im mniej zobowiązań kredytowych, tym lepsze warunki kredytu hipotecznego można uzyskać (wyższa zdolność kredytowa) i tym łatwiej będzie później spłacać raty kredytu.

Warto szczegółowo porównać oferty kredytów hipotecznych (internetowe porównywarki  to zwykłe reklamy)

Po skorzystaniu z wymienionych wcześniej rad, warto szczegółowo porównać oferty banków. Decyzja o zaciągnięciu kredytu mieszkaniowego, to decyzja na lata, to decyzja niosąca za sobą wielką odpowiedzialność. Dlatego część osób korzysta z fachowej i bezpłatnej pomocy niezależnego doradcy kredytowego, który obliczy precyzyjnie zdolność kredytową, oszacuje wysokość rat kredytu, porówna wszystkie oferty kredytów, wybierze najlepszy kredyt i rozwieje wszystkie pytania i wątpliwości.

Umów się na spotkanie! tel. 607 500 737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.