Kredyt dla firm
Posiadanie własnej firmy to ogromna odpowiedzialność. Sukces w biznesie wynika z ciężkiej pracy, konsekwencji i doboru sprawdzonych oraz rzetelnych partnerów. Wiem jak ważne jest to wszystko, gdyż sam prowadzę swoją firmę od prawie dziesięciu lat. Właścicielom firm małych, średnich oraz tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z biznesem proponuję pomoc w uzyskaniu kredytu firmowego.
Kredyt to najprostszy, najtańszy oraz najbezpieczniejszy sposób na zewnętrzne finansowanie potrzeb Twojej firmy. Proponuję kredyty obrotowe, ratalne, kredyty w rachunkach bieżących, które firma może wykorzystać na finansowanie bieżących potrzeb. Gwarantuje najniższą marże oraz koszty około kredytowe na rynku. Zawsze wybieram ofertę najlepszą dla Twojej firmy, w zależności stadium jej rozwoju, wyników finansowych oraz potrzeb.
Zakup nieruchomości jest wyjątkowym wydarzeniem. Połączony z finansowaniem go kredytem hipotecznym jest poważnym i budzącym emocje etapem w życiu człowieka. Najczęściej podjęta dziś decyzja wiąże Was z bankiem na długie lata. Warto zatem w sposób szczególny się do niej przygotować. Podczas spotkania przeanalizuję Państwa potrzeby i dobiorę optymalną ofertę kredytową. Przyglądam się uważnie wszystkim elementom ofert bankowych, dokonuję ich analizy porównawczej, jasno obrazując wszystkie opłaty.
Bieżące potrzeby firmy i inwestycje są dobrym powodem do sięgnięcia po finansowanie zewnętrzne – kredyt dla firmy. Banki finansujące firmy różni między sobą przede wszystkim sposób oceny zdolności kredytowej, czyli oceny zdolności do spłaty zaciąganego zobowiązania oraz ocena wiarygodności. Oprocentowanie i koszty kredytu to kolejny etap wyboru oferty.
Badanie zdolności w tym przypadku polega na przedstawieniu pełnej dokumentacji finansowej prowadzonej działalności za wymagany okres. Do wyniku finansowego często możemy dodać amortyzację. Po odjęciu od wyniku netto kosztów zobowiązań, utrzymania i przyszłej raty kredytu otrzymany wynik musi być dodatni.
Zdolność przychodowa
Większość firm stara się ograniczać podatki, stąd powstają ograniczenia wyniku finansowego netto. Z myślą o takich podmiotach, rozpatrując kredyty firmowe, banki badają zdolności w oparciu o przychód firmy. Czasem stawiająwymóg braku straty, przy czym nie ma nic za darmo – oprocentowanie kredytu jest wyższe.
Zdolność prognozowana
W tym przypadku musimy przekonać bank, że inwestycja będzie przynosić zyski. Znaczenie ma nasze doświadczenie w branży oraz wkład własny (może to być dodatkowe zabezpieczenie, np. mieszkanie, środki trwałe). Jeśli Bank udzielający kredyt uwierzy w powodzenie i rentowność naszej inwestycji – dostaniemy wnioskowaną kwotę.