Kredyt Refinansowy

Jeśli rata Waszego dotychczasowego kredytu jest zbyt wysoka, zachęcam do kontaktu ze mną. Po szczegółowej analizie Państwa sytuacji, wskażę czy i na jakich zasadach refinansowanie kredytu będzie korzystne. Biorę pod uwagę wszystkie elementy zarówno posiadanego obecnie, jak i proponowanego kredytu.

Kredyt refinansowy to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają już kredyt i prawidłowo go spłacają, ale chcą go przenieść do innego banku, żeby płacić niższą ratę. Często poszukując kredytu udajemy się do banku gdzie mamy najbliżej (albo po prostu do swojego banku, gdzie mamy ROR) i zaciągamy kredyt. Potem okazuje się, że w innym banku można płacić dużo niższą ratę. W takiej sytuacji warto zebrać dokumentację spłacanego kredytu i zawnioskować w wybranym banku jego spłatę innym kredytem. Zanim wykona się taki krok, najlepiej omówić z mną kilka różnych możliwości oraz policzyć jaką oszczędność można uzyskać na pojedynczej racie, jak i w całym okresie kredytowania. Po krótkiej analizie sytuacji może się okazać, że w innym banku mogą Państwo płacić mniej, dzięki czemu oszczędność może wynieść przykładowo 50 zł, 100 zł, 200 albo 300 zł miesięcznie. Podpisanie umowy z bankiem na kredyt hipoteczny nie musi oznaczać bezwzględnego związania się z danym bankiem na 20 czy 30 lat. Jeśli jest możliwość płacenia niższych rat, a obecny bank nie jest skory, aby renegocjować z nami warunki umowy kredytowej, to opłaca się przenieść taki kredyt do innego banku Jeśli nie jesteś zadowolony z kredytu hipotecznego który posiadasz, a obecne raty i odsetki są za wysokie możesz uzyskać kredyt Refinansowy. Dzięki niemu możesz spłacić swój drogi kredyt i przenieść swoje zobowiązania, czyli je refinansować do innego banku na dogodniejszych warunkach. Pomogę Tobie podjąć decyzję jakie warunki będą dla Ciebie najbardziej opłacalne.

Czym jest kredyt refinansowy?

Jest przeznaczony dla osób które już posiadają kredyt hipoteczny w innym banku, ale nie są zadowolone z jego warunków cenowych. Kredyt refinansowy pozwoli przenieść nam swój obecny kredyt do nowego banku na korzystniejszych warunkach. Obniżymy w ten sposób wysokość miesięcznej raty oraz całościową wysokości odsetek. Czyli po prostu zaoszczędzimy.

Co jeszcze zyskam dzięki kredytowi refinansowemu?

Przenosząc kredyt do nowego banku możemy przy tej okazji zmodyfikować jego parametry. Wydłużyć lub skrócić okres kredytowania. Jeżeli posiadamy wolne środki pieniężne możemy przy przenoszeniu nadpłacić część kredytu i w nowym banku rozpocząć spłatę już przy niższej kwocie. Natomiast jeżeli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy to przy kredycie refinansowym możemy o nie zawnioskować. Nowy bank spłaci nam cały aktualny nasz kredyt plus wypłaci dodatkowe pieniądze na konto. Możliwości jest dużo, wszystko zależy od naszych potrzeb.

Czy każdy bank ma taki kredyt w ofercie?

Refinansowanie kredytu występuje w każdym z banków. Jednak nie każdy bank przygotowuje specjalne oferty kredytów refinansowych. Takie oferty charakteryzują się niższym oprocentowaniem oraz brakiem kosztów okołokredytowych. Występują one cyklicznie, dlatego warto mieć dobrego doradcę kredytowego, który będzie informować nas na bieżąco.

Jak sprawdzić ile zyskasz przenosząc swój kredyt?

Aby dowiedzieć się ile zaoszczędzisz na takim rozwiązaniu musimy w Twojej umowie kredytowej sprawdzić wysokość oprocentowania, okres do spłaty, etc. Najprościej jednak skontaktować się ze mną. Poproszę o potrzebne dane z umowy i określę możliwości.

Umów się na spotkanie! tel. 607 500 737

Zadzwoń do mnie