9 przyczyn dlaczego możesz nie otrzymać kredytu gotówkowego • Artur Bukato - Doradca Kredytowy Kielce
Jak otrzymać kredyt dla firmy?
4 lipca, 2018
stałe oprocentowanie kredytów hipotecznych
Stałe oprocentowanie kredytów hipotecznych – Musisz to wiedzieć
24 lutego, 2020
Jak otrzymać kredyt dla firmy?
4 lipca, 2018
stałe oprocentowanie kredytów hipotecznych
Stałe oprocentowanie kredytów hipotecznych – Musisz to wiedzieć
24 lutego, 2020

9 przyczyn, dlaczego bank nie chce udzielić kredytu gotówkowego

 

 1. Za niski dochód

 2. Nieterminowa spłata zobowiązań kredytowych

 3. Za duża liczba zapytań kredytowych w BIK

 4. Zatrudnienie na czas określony

 5. Posiadanie chwilówek

 6. Nadmierne zadłużanie się w krótkim czasie

 7. Za krótki czas prowadzenia działalności gospodarczej

 8. Dochody z zagranicy

 9. Nie posiadanie historii kredytowej

 

 1. Za niskie dochody

  Banki udzielając kredytu gotówkowego kierują się wskaźnikiem wysokości obciążeń finansowych do dochodu. Gdy zarabiamy poniżej średniej krajowej wtedy rata lub raty kredytu gotówkowego nie może przekroczyć 50% otrzymywanego wynagrodzenia. Kiedy dochód jest wyższy od średniej krajowej wówczas obciążenie może być do 65% dochodu.
  Kolejnym elementem niezbędnym do liczenia zdolności kredytowej są inne raty kredytów, odsetki liczone od limitu w rachunku i karty kredytowej. Wszystkie te zobowiązania odejmowane są od części dochodu który może być obciążony kredytami. W związku z tym, może się tak okazać, że mając już kilka rat to nie będziemy mieli szans na kolejny kredyt gotówkowy.
  Do liczenia zdolności kredytowej brane są także koszty utrzymania, które są uzależnione od ilości osób w gospodarstwie domowym. Im więcej jest osób w gospodarstwie domowym bez dochodu np. dzieci , niemający dochodu małżonek tym większe ponosimy koszty na utrzymanie domu. Dodatki na dzieci jak 500+ lub inne świadczenia większość banków nie przyjmuje aby zwiększyć zdolność kredytową.
 1. Nieterminowa spłata zobowiązań kredytowych

  Najważniejszą rzeczą przy załatwianiu kredytu gotówkowego jest dobra historia w BIK, czyli brak opóźnień przy spłacie zobowiązań kredytowych. Banki nie ufają klientom, którzy nie regulują terminowo rat, obawiają się o to, że nie będą mogły odzyskać pożyczonych pieniędzy. Jeśli występują opóźnienia w spłatach do 30 dni banki nie robią z tego większego problemu. Natomiast kiedy opóźnienia przekraczają 30 dni to należy mieć świadomość, że będzie bardzo trudno otrzymać kredyt gotówkowy i koszty jego mogą być wyższe przy ewentualnej decyzji pozytywnej.
 1. Za duża liczba zapytań kredytowych w BIK

  Gdy poszukujesz atrakcyjnej oferty kredytu i składasz kilka zapytań w różnych bankach aby porównać oferty to może okazać się, że po kilku wizytach w bankach, kolejne odmówią Ci kredytu gotówkowego z uwagi na ilość zapytań. Zwykle klienci nie są świadomi, że wycieczki od banku do banku i składanie tam zapytań obniża scoring oraz punktacje w BIK, zwykle po pięciu zapytaniach banki odmówią pożyczki. Jest tylko kilka banków luźno traktujące ilość zapytań.

 1. Zatrudnienie na czas określony

  Przy umowie na czas określony banki będą chciały udzielić kredyt gotówkowy na okres do kiedy skończy się umowa. W związku z krótszym okresem kredytowania, jeśli wnioskujemy o wysoką kwotę to może okazać się, że rata będzie tak wysoka, że nie będzie zdolności kredytowej.
 1. Posiadanie chwilówek

  Posiadanie kredytów w parabankach jest dla banków sygnałem, że klient może lekkomyślnie podchodzić do zadłużania się oraz było coś w ich sytuacji co uniemożliwiło otrzymanie kredytu w banku. W większości takie osoby mają duży kłopot z otrzymaniem kredytu gotówkowego. Na szczęście kilka banków otworzyła się na klientów mających chwilówki i umożliwia ich konsolidację.
 1. Nadmierne zadłużanie się w krótkim czasie

  Do osób zaciągających dużą ilość kredytów w krótkim czasie jest źle widziana przez banki. Jest to traktowane przez instytucje finansowe jako tendencja do nadmiernego zadłużania się w krótkim czasie. Banki podejrzewają wtedy, że osoba zadłuży się za bardzo i bardzo prawdopodobnie nie będzie w stanie terminowo spłacić zobowiązań. Najlepiej jest zawnioskować o większy kredyt niż co miesiąc wnioskować o niskie kwoty.
 1. Za krótki czas prowadzenia działalności gospodarczej

  Aby otrzymać kredyt gotówkowy prowadząc działalność gospodarczą należy prowadzić ją minimum 12 miesięcy. Po takim okresie bank może z łatwością określić, że jako przedsiębiorca radzisz sobie, zarabiasz i można udzielić Ci kredytu gotówkowego. Na podstawie 12 miesięcznego okresu prowadzenia firmy bank może ocenić czy dochód jest stabilny i czy firma ma perspektywy rozwoju.

 1. Dochody z zagranicy

  Mimo, że dochody z zagranicy są zdecydowanie wyższe niż te uzyskiwane w Polsce to jednak zdecydowana większość banków nie udzieli na jego podstawie kredytu gotówkowego. Są tylko dwa banki które są skłonne do udzielenia kredytu dla osoby zarabiającej za granicą.
 1. Nie posiadanie historii kredytowej

  Banki obawiają się udzielać wysokich kredytów dla osób niemających historii kredytowej. Tak zwane czyste karty nie mają co myśleć o wysokich kwotach kredytu. Aby zbudować historię w BIKu należy zacząć od małego debetu w koncie, karty kredytowej. Dobrze jest aby wynagrodzenie wpływało na konto. Po kilku miesiącach prawidłowej obsługi zobowiązań, stworzymy sobie historię dzięki której będziemy wiarygodniej traktowani przez instytucję finansowe.

W przypadku powyższych przeciwności przy udzieleniu kredytu gotówkowego, nie należy się poddawać. Warto w takich sytuacjach udać się do polecanego eksperta finansowego, który powie co należy zrobić, wskaże bank i pomoże w otrzymaniu kredytu gotówkowego. Zapraszam na bezpłatne spotkanie finansowe, pomogę przy problematycznych sytuacjach oraz doradzę dobrą i tanią pożyczkę gotówkową

Umów się na spotkanie! tel. +48 607 500 737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.