Jak otrzymać kredyt dla firmy? • Artur Bukato - Doradca Kredytowy Kielce
Jak otrzymać kredyt hipoteczny przy urlopie macierzyńskim
27 czerwca, 2018
9 przyczyn, dlaczego bank nie chce udzielić kredytu gotówkowego
6 lipca, 2018
Jak otrzymać kredyt hipoteczny przy urlopie macierzyńskim
27 czerwca, 2018
9 przyczyn, dlaczego bank nie chce udzielić kredytu gotówkowego
6 lipca, 2018

Jak otrzymać kredyt dla firmy?

Kiedy twój biznes ma już stabilną pozycję na rynku, prowadzisz go już co najmniej 12 miesięcy, a Ty w tym czasie pokazałeś, że umiesz prowadzić firmę. Wówczas dla banku jest on bardziej wiarygodny aby otrzymać dobry i tani kredyt dla firmy. Jak się do niego przygotować aby był dobry i tani?

   Nie zawsze dobry pomysł i stali klienci wystarczają aby firma odniosła sukces. Brak kapitału niezbędnego do finansowania działań operacyjnych lub inwestycji firmy skutecznie blokuje zdobywanie rynku oraz walkę z konkurencją. W takiej sytuacji warto przemyśleć czy skorzystać z zewnętrznego finansowania jakim jest kredyt dla firmy. Aby uzyskać go na naprawdę dobrych warunkach w możliwie najszybszy i prosty sposób należy wcześniej się do niego przygotować.

Jak otrzymać kredyt dla firmy kiedy nie minęło 12 mc prowadzenia firmy?

   Aktualnie jest kilka banków które udzielą kredyt dla firmy które istnieją krócej niż 12 mc. W niektórych wypadkach wystarczy okres kilku mc prowadzenia biznesu np.: do 3 mc a w innych ważne aby był rozliczony pitem rok ale nie musi być to 12 mc, 10 – 9 mc w zupełności wystarczy. Drugą ważną sprawą jest to aby firma za dany okres nie miała starty, co może być trudne z uwagi na inwestycje związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej i rozkręcaniem biznesu. Niestety zwykle oferty bankowe dla takich firm nie są szczególnie atrakcyjne z uwagi na podwyższone ryzyko dla banku.
   Poza kredytem dla firm w grę wchodzi leasing dla firm, z którego można skorzystać od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki leasingowi firma może kupić maszyny, samochody, urządzenia potrzebne do działalności.

Kredyt dla firmy po roku działalności

   Starania o kredyt firmowy najlepiej rozpocząć po roku działania w biznesie. Powód jest prosty bank widzi, że firma funkcjonuje, zarabia dzięki czemu jest bardziej wiarygodna. Poza tym jesteśmy w stanie wykazać dokumenty finansowe, które w jasny sposób zobrazują, że radzisz sobie jako przedsiębiorca. Ważne jest aby nie wykazywać straty uzyskać dobre warunki w banku, ponieważ warunki kredytu dla firmy uzyskane na podstawie przychodu przy wykazanej stracie nie są aż tak atrakcyjne. Przy roku prowadzenia działalności gospodarczej możemy z skorzystać z następujących produktów którymi sfinansujemy działanie firmy.

Kredyt dla firmy w rachunku bieżącym

  Jest to limit kredytowy w rachunku firmowym, dzięki któremu możemy finansować operacyjne działania firmy, w zależności od potrzeb. Dzięki niemu mamy szybki dostęp do środków, nie musimy w banku informować o celu kredytowania. Wykorzystanie tego limitu jest wielokrotne i dodatkowo nie mamy ustalonego harmonogramu spłat – należy spłacać minimum odsetki od wykorzystanej kwoty. Warto pamięta, że taki limit jest przyznawany zwykle na rok czasu a jego odnowienie wiąże się zwykle z prowizją za jego odnowienie, choć istnieją co jakiś czas oferty w bankach gdzie tej opłaty nie ma. Warto pamiętać, że limit nie ma gwarancji przedłużenia i dlatego warto też o taką gwarancję zadbać. Zapraszam na bezpłatne spotkanie na którym wskaże gdzie w aktualnym momencie są atrakcyjne warunki limitu dla firmy w rachunku bieżącym.

Obrotowy kredyt firmowy

Kredyt obrotowy ma za zadanie zapewnić firmie płynność finansową, umożliwia płatność bieżących zobowiązań przy braku gotówki. Kredyt obrotowy może służyć do rozliczeń z Urzędem Skarbowym, ZUS-em, wypłatą wynagrodzeń pracownikom lub zakupem materiałów do produkcji itp. Skierowany jest do przedsiębiorstw, szukających bieżącego finansowania działalności gospodarczej.

Jak funkcjonuje kredyt obrotowy? Firma w ramach rachunku otrzymuje na określony czas ustalony limit zadłużenia. Kiedy potrzebuje środków, może je podjąć do wysokości przyznanego limitu. Następnie gdy następuje wpłata na rachunek zmniejszane jest saldo zadłużenia. Ogromną zaletą jest, że nie trzeba za każdym razem przedstawić w banku informacji, na jaki cel przeznaczamy środki. Dzięki takiemu wygodnemu źródle finansowania, możemy liczyć na elastyczny termin spłaty, kredytowanie działań operacyjnych, dostęp do różnych walut.

Kredyt dla firmy na cel dowolny

 Jest niezabezpieczony kredyt ratalny, którego okres spłaty można rozłożyć do 12 lat. Nie musimy w banku informować na co przeznaczymy pieniądze. Kolejną korzyścią dla firmy jest, że można uzyskać wysokie kwoty, co w przypadku długiego okresu kredytowania nie obciąży znacząco finansów firmy w skali miesiąca. Warto wiedzieć, że w ramach niezabezpieczonego kredytu dla firmy na cel dowolny można otrzymać nawet 500 000 zł, przy minimum formalności.

Kredyt inwestycyjny dla firmy

    Z rozwojem firmy zwykle wiążą się z inwestycje, które wymagają zaangażowania dużego kapitału. Najczęściej gdy firma nie ma własnych środków aby w pełni sfinansować przedsięwzięcie niezbędne jest pozyskanie środków z banku.

   Celem takiego finansowania jest wzrost majątku przedsiębiorstwa. Kredyt inwestycyjny może przeznaczony być na zakup lokalu, maszyn, urządzeń, budowę, rozbudowę, modernizację. Zazwyczaj są to kredyty zabezpieczone na majątku firmy do których wymagany jest biznes plan i wkład własny. Okres kredytowania może być nawet do 25 lat a z uwagi na zabezpieczenie jest on tańszy od tych niezabezpieczonych.

Kredyt dla firmy to bardzo obszerne zagadnienie, które nie sposób omówić jednym wpisem. Zapraszam na inne moje porady gdzie również poruszam tą tematykę. Dla firm poszukujących finansowania proponuje bezpłatne spotkania na którym dowiedzą się Państwo w jakim banku otrzymać korzystny kredyt dla firmy.

Umów się na spotkanie! tel. +48 607 500 737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.