Jak otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny w Kielcach? • Artur Bukato - Doradca Kredytowy Kielce
Najczęstsze pytania o kredyt MdM – Mieszkanie dla Młodych
7 sierpnia, 2016
Brak środków MDM w bieżącym roku nie jest przeszkodą aby otrzymać dopłatę. Co należy zrobić?
30 września, 2016
Najczęstsze pytania o kredyt MdM – Mieszkanie dla Młodych
7 sierpnia, 2016
Brak środków MDM w bieżącym roku nie jest przeszkodą aby otrzymać dopłatę. Co należy zrobić?
30 września, 2016

Jak otrzymać najlepszy kredyt hipoteczny w Kielcach?

Szukając najlepszego kredytu hipotecznego należy wziąć sobie do serca, że nie ma czegoś takiego jak najlepszy kredyt hipoteczny w ogólnym znaczeniu, dla wszystkich. Może być on najlepszy Pana X ale już ten sam kredyt hipoteczny nie będzie najlepszy dla Pani Y. Wynika to z tego, że każdy z nas ma inne priorytety i oczekuje czegoś innego od kredytu hipotecznego.

najlepszy kredyt hipoteczny w Kielcach

Jakie cechy ma najlepszy kredyt hipoteczny w Kielcach?

  Na podstawie własnych subiektywnych doświadczeń zawodowych jako doradca finansowy, a jest ich sporo, na linii bank – kredytobiorca najistotniejszą sprawą jest wasze bezpieczeństwo finansowe, czyli wysokość obciążenia budżetu domowego przez ratę kredytu hipotecznego. Większość uważa, że marża kredytu jest najważniejsza. Marża jest głownym parametrem  określającym koszt kredytu i z tym się zgadzam ale moim skromnym zdaniem ważniejsza jest rata kredytu hipotecznego jaka będzie nas co miesiąc obciążać. Możecie otrzymać tani kredyt ale nie będzie on bezpieczny. Np: O kredyt stara się młode małżeństwo mające dwoje dzieci. Wyższe koszty utrzymania jakie przyjmują obecnie banki powoduje, że brakuje im zdolności kredytowej do kwoty 340 000zł. Proszą rodziców w wieku 58 lat o przystąpienie do kredytu zwiększając im zdolność kredytową, oczywiście się zgadzają.
Pekao S.A.PKO BP S.A.Alior Bank S.A.

Kwota kredytu

340 000 zł340 000 zł

340 000 zł

Marża kredytu

1,7% (oprocentowanie 3,4)1,8%(oprocentowanie 3,5)

2,5% (oprocentowanie 4,2)

Prowizja

1,3 %0

2%

Ubezpieczenie

brak3,25%

brak

Okres kredytowania

12 lat17 lat

23 lat

Rata kredytu2916 zł2285 zł

1861 zł

  Większość banków kredytuje do 70 roku życia, licząc okres kredytowania od wieku najstarszej osoby. Czy uwazacie ,że młode małżeństwo z dziećmi wraz z rodzicami tuż przed emeryturą zdecydowali by się na tak morderczą ratę jak w banku Pekao mimo że jest to najtańszy kredyt? Druga sytuacja: Przed jakim dylematem stoi osoba która ma dosyć ograniczny budżet i stać go tylko na notariusza, prowizję i wniesienie minimalnego wkładu własnego 10%. Co kiedy najtańszy kredyt wymaga 20% wkładu własnego. Czy pożyczyć dodatkowo z banku i spłacać kilka rat?. Czy wtedy bedziemy czuli się bezpieczniej? Mam nadzieje, że jasno wyjaśniłem dlaczego bezpieczeństwo finansowe jest najważniesze.

Parametry najlepszego kredytu hipotecznego w Kielcach

W tym miejscu mogę wrócić do pozostałych parametrach kredytu hipotecznego które nalezy porównać wybierając najlepszy kredyt hipoteczny w Kielach. I tutaj na pierwszym miejscu jest marża banku.:
  • Marża banku  – oprocentowanie kredytu hipotecznego.
  • Prowizja, ubezpieczenia do kredytu, koszt wyceny, opłata za konto, kartę kredytową.
  • Opłata za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę kredytu hipotecznego.
Powyższe elementy omówiłem w  co wpływa na koszt kredytu hipotecznego,  wiec nie będę tego powtarzał. Poza tym należy zawuważyć inne szczegóły kredytu, które mogą być istotne:
Rozliczanie transz na budowę , remont lub wykończenie domu lub mieszkania – to element który znają doskonale osoby, które otrzymały kredyt hipoteczny na  budowę domu, remont, wykończenie – niektórym bankom zdarza się być delikatnie mówiąc upierdliwe przy rozliczaniu transz lub wymyślać dziwne rzeczy. Wtedy zamiast kończyć budowę lub wykończenie i wprowadzać się do swojej nieruchomości to stoimy w miejscu. W takich sytuacjach biegamy z wyjaśnieniami i dokuemntami do banku. W tym miejscu trzeba zdać się na doświadczenie i wiedzę doradcy finansowego. Doradcy finansowi z wieloletnim doświadczeniem wiedzą w którym banku można sobie pozolić na drobne modyfikacje bez informowania banku a które są sztywne jak kij od szczotki.
Obsługa posprzedażowa tego nikt nie wie w momencie składania wniosku o kredyt hipoteczny. Wszystko zależy od oddziału który bedzie nas obsługiwał w przyszłości. Spotykam się z wieloma osobami z banków i czasami jest róznie. Z jedną osobą współpraca to czysta przyjemność, wiedzą co robią a czasami trafiam na człowieka, który ma małe pojęcie o swojej pracy i co gorsze, ma totalną zlewkę na wszystko.

Nie ma jednego najlepszego kredytu hipotecznego w Kielcach

 Tak, jak pisałem wcześniej jest to sprawa bardzo indwidualna i najważniejsze jest bezpieczeństwo finansowe. Dlatego nie warto za bardzo przywiązywać się do rankingów kredytowych, choć czasem są pomocne. Należy zaciągnąć opinii osób, które otrzymały kredyt, ale tez nie sugeruj się nimi bardzo tylko sprawdzić i porównać z  pozostałymi. Oferty banków często się zmieniają, więc osoby bedące na bieżąco wskażą istotne różnice między ofertami kredytów hipotecznych w różnych bankach. Najlepsza oferta kredytowa nie musi być skierowana do Ciebie. Jest wiele zmiennych wiek, dochody, wkład własny, koszty początkowe, ubezpieczenia i wiele innych.

Porównuj wszystkie koszty kredytu hipotecznego

Nie ma wątpliwości, że największym kosztem to odsetki ale szkoda by było pominąć inne opłaty których troche się zawsze nazbiera. Jeśli nawet są niewysokie to po co przepłacać. Ja szanuję pieniądze moich Klientów, i dlatego szczegółowo informuję o wszystkich opłatach..

Szukasz dobrego kredytu hipotecznego– zacznij od dobrego doradcy

najlepszy kredyt hipotecznyW szczegółowym porónaniu opłat nie ma wątpliwości ile może zyskać lub stracić między najtańszą a najdroższą ofertą kredytu hipotecznego. Część najkorzystniejszych ofert będzie poza zasięgiem ze względu na wymogi banków ale tak naprawde dużo zależy od doradcy finansowego lub kredytowego. Kompetentmy i rzetelny doradca finansowy wyciśnie do maksimum korzyści dla Was. Nie ma znaczenia czy jest zatrudniony w banku czy jest doradcą finansowym. Zawsze zastanawiałem się dlaczego tak dużo osób nie poświęci należytej uwagi w wyborze dobrego doradcy finansowego lub kredytowego

U doradcy finansowego, jak na spowiedzi

Szczerość w rozmowie z doradcą finansowym to podstawa. Doradca to nie jasnowidz, nie zgadnie niedopowiedzianych rzeczy. Nie ma co liczyć, że coś przemilczymy rozmawiając z doradcą i później  to nie wyjdzie w trakcie analizy wniosku kredytowego. Warto zaznaczć ,że  jednak kompetentny i doświadczony doradca finansowy tak poprowadzi rozmowę, że uzyska wszystkie niezbędne informacje. Jeżeli jednak mogę Wam doradzić – nie koloryzujcie, mówcie doradcy prawdę i całą prawdę. Zdecydowanie lepiej jest gdy jakiś sprawa wyjdzie przed złożeniem wniosku kredytowego. Doradca finansowy ma czas, odpowiednio zareagować, poprosić o dodatkowy dokument, który wyprostuje jakąś sprawę. Doradca jest od tego, aby wszystkie klocki tak poukładać, abyście uzyskali najlepszy kredyt hipoteczny w Kielcach. Jeżeli coś okaże się po fakcie, podczas analizy kredytowej, bardzo często w takich przypadkach będzie już pozamiatane.

Podstawa to rzetelne informacje

Zdarzały się sytuacje kiedy analizowałem temat, szukałem najlepszego kredytu hipotecznego, a później po skompletowaniu dokumentów wychodziły na jaw różne sparwy, przez które brakowało zdolności kredytowej w wybranym banku lub bank nie mógłby w ogóle udzielić kredytu. Nagle pojawiała się informacja, której w danym banku nie akceptowano. Skoro ktoś mówi ile zarabia co miesiąc, to przyjmuję to za pewnik. Kredytobiorcy lubią zaokrąglać swoje dochody w górę a później na zaświadczeniu o zarobkach lub w PIT-cie wychodzi co innego. Duży problem pojawia się kiedy nie powiemy o racie nawet tej najmniejszej. Mała rata może obniżyć naszą zdolność kredytową o kilkadziesiąt tysięcy i wtedy jest problem kiedy zdolność kredytowa jest na styku. Dla osoby która na codzień nie ma do czynienia z udzielaniem kredytów mogą to być drobiazgi ale nie dla procedur banku i anlityka. Dlatego zadaniem dobrego doradcy finansowego nie jest tylko znalezienie dla Ciebie najlepszego kredytu hipotecznego w Kielcach, ale także wyłapać wszystko, co zaważyć na przyznaniu kredytu. Bardzo dużo różnego rodzaju niedomówień wynika przy dochodach z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Nie raz widziałem sytuacje, gdzie dochód okazywał się przychodem, a podany dochód netto był brutto (od którego trzeba było odjąć jeszcze składki ZUS i podatek). To naturalne, że nie musisz się znać na księgowości. Od tego jest Twój księgowy.  Zabierz wtedy kopię PIT-u na spotkanie i zestawienie z bieżącego roku lub po prostu podaj doradcy kontakt do księgowej. Ja praktycznie zawsze o to proszę, zanim zacznę analizować sprawę moich klientów. Tak będzie wygodniej i dla Ciebie i dla doradcy. Doradzając klientom muszę mieć pewność, że opieram się na prawdziwych informacjach, inni doradcy też. Skoro proponuję najkorzystniejszą opcję, chcę mieć pewność, że bank faktycznie takiego kredytu udzieli.

Pamiętaj, skoro oczekujesz rzetelnych informacji od doradcy – sam przekazuj rzetelne informacje. Co zyskasz? Będziesz miał pewność, że oferta kredytu hipotecznego, którą przedstawi Ci doradca finansowy, po analizie kredytowej zamieni się w dokładnie taką samą umowę kredytową – bez żadnych niespodzianek, bez dodatkowych dokumentów i wyjaśnień dla banku, bez gaszenia pożarów. Doradcy kredytowemu też zależy, żeby cały proces kredytowy przebiegł szybko i bez komplikacji, żebyś uzyskał kredyt hipoteczny, który jest dla Ciebie najkorzystniejszą opcją.

Umów się na spotkanie! tel. +48 607 500 737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.