Kredyt z rodzicami dla singla | Kredyty Kielce
całkowity koszt kredytu hipotecznego
Całkowity koszt kredytu hipotecznego – z czego się składa?
12 grudnia, 2022
Kredyt mieszkanie bez wkładu własnego
Kredyt mieszkanie bez wkładu własnego
31 stycznia, 2023
całkowity koszt kredytu hipotecznego
Całkowity koszt kredytu hipotecznego – z czego się składa?
12 grudnia, 2022
Kredyt mieszkanie bez wkładu własnego
Kredyt mieszkanie bez wkładu własnego
31 stycznia, 2023

Czy singiel może wziąć kredyt z rodzicami?

Kredyt hipoteczny dla wielu wydaje się nieosiągalny, ponieważ urosło wokół niego wiele mitów. Jednym z nich jest taki, że uważa się, że singiel nie może uzyskać takiego finansowania lub jest to bardzo trudne. Jednak wcale tak nie jest. Oczywiście są kwestie, na które osoba żyjąca w pojedynkę powinna zwrócić uwagę, ale nie ma rzeczy niemożliwych również i w takiej sytuacji. Warto w pewnych sytuacjach wziąć kredyt z rodzicami

Czy singiel dostanie kredyt hipoteczny?

kredyt z rodzicami dla singlaKredyt z rodzicami to doraźne rozwiązanie gdy singiel nie może sam otrzymać finansowania zakupu nieruchomość. W pierwszej kolei postaram się opowiedzieć czy singiel ma szanse samemu na kredyt hipoteczny.

Tak, singiel może dostać kredyt hipoteczny. Musisz jednak pamiętać, że często związane to będzie z  bardziej skomplikowaną procedurą niż w przypadku kredytów dla małżeństw, czy nawet par. Czemu tak się dzieje? Ponieważ kredyt udzielany dwóm osobom wiąże się z mniejszym ryzykiem dla banku. Po pierwsze w takim przypadku są większe dochody, a po drugie z punktu widzenia banku są pewne zabezpieczenia. Jeśli jedna ze stron podpisujących umowę kredytową straci pracę, to druga nadal pracuje i może spłacać zobowiązanie.

 Co powinien zrobić singiel żeby uzyskać kredyt hipoteczny?

Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy, to pewnie musi dużo zarabiać. Wiadomo jednak, że banki nie patrzą tylko i wyłącznie na wysokość dochodów, ale również na szereg innych czynników, które mogą być równie ważne jak wysokość zarobków. Jakie to czynniki?

 • Wiek – młodszy singiel ma większe szanse z uwagi na to, że może mieć dłuższy okres kredytowania, a co za tym idzie niższą ratę;
 • Zajmowane stanowisko w pracy – to pokazuje naszą pozycję w firmie, czyli określa stabilność zatrudnienia;
 • Forma zatrudnienia – umowa o pracę na pewno daje większe możliwości niż umowy cywilnoprawne, ale wszystko będzie zależało również od pozostałych czynników;
 • Miejsce zamieszkania – w większych miastach łatwiej jest dostać kredyt hipoteczny, ponieważ w razie utraty pracy, łatwiej będzie ją znaleźć;
 • Zobowiązania finansowe – warto spłacić wszystkie kredyty i zamknąć limity w kartach kredytowych rozpoczynając starania o kredyt hipoteczny. Zawsze należy pamiętać o regularnym spłacaniu rat i wszelkich zobowiązań, ponieważ każde opóźnienie obniża nasze możliwości kredytowe.
 • Koszty utrzymania – czyli opłaty za prąd, gaz, wodę. Singiel jest tu w lepszej sytuacji niż małżeństwo z dzieckiem, ponieważ jego koszty utrzymania z reguły są niższe niż trzyosobowej rodziny.

Jeśli chcesz sprawdzić swoje możliwości, to na początek skorzystaj z bezpłatnej konsultacji ze mną. Dowiesz się na niej jaką masz zdolność kredytową oraz jakie masz szanse na kredyt hipoteczny.

Gdy wszystkie powyższe czynniki możemy odhaczyć jako korzystne dla Ciebie, to wtedy powinieneś pamiętać, żeby porównać ze sobą kilka ofert przed ostatecznym podjęciem decyzji. Na co zwracać uwagę?

 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wskaźnik – jest to najważniejsza informacja o całkowitym koszcie zobowiązania;
 • Wysokość oprocentowania – na jego wysokość składa się marża kredytu oraz WIBOR Obowiązkowe zabezpieczenie kredytu, np. wykup ubezpieczenia nieruchomości oraz ubezpieczenia na życie/od utraty pracy/inwalidztwa, itp.;
 • Prowizja banku;
 • Wskaźnik LTV – im niższy współczynnik LTV, tym jest większa szansa na uzyskanie kredytu;
 • Wszelkie dodatkowe opłaty;
 • Rata równa lub malejąca.
 Co zrobić jeśli bank odmawia udzielenia kredytu?

Jeśli bank odmawia nam udzielenia kredytu lub po prostu obawiamy się, że taka sytuacja może mieć miejsce, to warto zastanowić się nad opcją przystąpienia do kredytu ze współspadkobiercą. Banki akceptują taką sytuację, że do wniosku można dołączyć dodatkowych kredytobiorców, nie muszą być koniecznie spokrewnieni. Jednak można zastanowić się czy nie wziąć kredyt z rodzicami. Jeśli ich dochody pozwolą zwiększyć zdolność kredytową, to warto spróbować, żeby nie rezygnować z marzeń o własnym M. Rodzice raczej nie odmówią pomocy. Należy tylko zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jeśli rodzice mają:

 • niskie dochody,
 • negatywne wpisy w BIK-u,
 • nieregularne lub nieakceptowalne przez bank dochody,
 • zobowiązania kredytowe.

To wtedy może to nic nie zmienić w ocenie Twojej zdolności kredytowej, a nawet ją obniżyć. Jeśli jednak dochody są regularne, pochodzą z akceptowalnych źródeł, nie ma wpisów w BIK i innych zobowiązań kredytowych po stronie rodziców to wtedy działa to zdecydowanie na korzyść singla i bank zapewne lepiej oceni wspólną zdolność kredytową. Warto jednak pamiętać, że bank będzie również patrzył na wiek naszych rodziców: im są  młodsi, tym na dłuższy okres dostaniemy kredyt. Banki stosują ograniczenia wieku od 67-80 lat. Oznacza to, że tyle lat może mieć najstarszy kredytobiorca w momencie spłacania ostatniej raty kredytu.

Istotną kwestią, o której tu należy jeszcze wspomnieć jest kwestia dodatkowych ubezpieczeń na jakie singiel starający się o kredyt będzie musiał się zdecydować, żeby bank wypłacił kredyt. Bank rekompensując sobie ryzyko strat może chcieć, żeby zostało wykupione ubezpieczenie na życie.  Gdy singiel będzie podchodził do kredytu z rodzicami to i tutaj również bank będzie oczekiwać wykupienia polisy na życie dla najstarszego kredytobiorcy.

Zapraszam do kontaktu.

Najlepszym rozwiązaniem dla singla, który chce starać się o kredyt hipoteczny jest skorzystanie z pomocy doświadczonego eksperta finansowego, który wszystko wytłumaczy, pokieruje krok po kroku i znajdzie najlepsze rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu w aby porozmawiać o Twojej sytuacji i pomóc dobrać najlepszy kredyt hipoteczny.

Masz pytania dotyczące finansowania kredytem hipotecznym? Szukasz taniego kredytu ? Zapraszam na spotkanie.

 

Umów się na spotkanie! tel:607500737

Zadzwoń do mnie

Umów się na spotkanie! tel:607500737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.