Co powinieneś wiedzieć poszukując kredytu hipotecznego • Artur Bukato - Doradca Kredytowy Kielce
Nowe zasady Mieszkania dla Młodych
3 maja, 2016
Co zrobić z kredytem przy rozwodzie
4 maja, 2016
Nowe zasady Mieszkania dla Młodych
3 maja, 2016
Co zrobić z kredytem przy rozwodzie
4 maja, 2016
Pokaż wszystkie

poszukując kredytu hipotecznego

Co powinieneś wiedzieć poszukując kredytu hipotecznego ?

Kiedy potencjalni kupujący mieszkania wspomagając się kredytem wchodzą na rynek, to poszukują oczywiście najlepszego oprocentowania kredytu hipotecznego i najniższych opłat. Polowanie na okazje stało się nowym hobby w tych trudnych finansowo czasach. Przecież im mniej pieniędzy wydasz, tym więcej możesz wyłożyć na nowy dom.

poszukując kredytu hipotecznego  Najniższe ceny Kuszące jest korzystanie z promocji i ofert specjalnych, który obfitują w niższe oprocentowanie i opłaty w stosunku do standardowych stawek. Nie chcę oskarżać wszystkich banków o zarzucanie przynęty, jednak wydaje się, że tak się dzieje, kiedy ich ofiary dają się ponieść emocjonalnej i finansowej fali przypływu. Transakcja zakupu mieszkania i zaciągnięcia kredytu hipotecznego musi być właściwie zaplanowana i przeprowadzona, a lekkomyślne podejście do tej kwestii może mieć poważne konsekwencje. Oto potencjalnie nieprawidłowe założenia:
  • samo wybranie banku i złożenie wniosku o kredyt hipoteczny oznacza, że Twój wniosek zostanie zaakceptowany, ponieważ masz dobrą historię kredytową.
  • banki uszanują Twoje plany i będziesz w stanie zakończyć transakcję zakupu domu w terminie określonym w umowie sprzedaży.
  • jeśli ze sprzedającym uzgodnisz cenę zakupu mieszkania, reszta się ułoży, a Ty możesz zacząć się przygotowywać do przeprowadzki.
  • nieważne czy doradca kredytowy ma potwierdzone doświadczenie czy nie – usługa jest ta sama.
  • zdolność kredytowa jest prawie gwarancją pozytywnej decyzji kredytowej.
 Kiedy koło transakcji zakupu nieruchomości zostaje wprawione w ruch, trudno Ci je będzie zatrzymać i zmienić bank, jeśli warunki kredytu okażą się inne niż oczekiwałeś. Problem pojawia się, kiedy szukasz kredytu bazując wyłącznie na cenie. Wówczas powinieneś przygotować się na niespodzianki. Szczególnie, jeśli pracujesz z doradcą, który nie ma doświadczenia i potwierdzonych umiejętności.

 Wycena Banki są dzisiaj ultrakonserwatywne jeśli chodzi o szacowanie wartości domów, na które mają pożyczyć pieniądze. Jeśli kupujący jest gotowy zapłacić wcześniej uzgodnioną cenę, ale wartość oszacowana przez bank się od niej różni, może nie dostać kredytu na kwotę, jakiej potrzebuje. Oznacza to, że albo kupujący musi wpłacić wyższy wkład własny albo sprzedający musi obniżyć cenę. Może się także zdarzyć, że żadne z tych scenariuszy będzie możliwy. Wówczas wymarzony dom rozpłynie się wraz z zachodem słońca. Ogólnie najbezpieczniej jest korzystać z usług sprawdzonego doradcy kredytowego. Ważne jest również, aby skorzystać z usług doradcy, który jest na miejscu i fizycznie zjawi się na umowie kredytowej. W dniu umowy, kiedy wszyscy siedzą przy stole gotowi do podpisania dokumentów, załadowane ciężarówki czekają na nowych właścicieli domu, a cały plan działania wchodzi w życie, nie ma już czasu, by coś poszło nie tak. Niczym w prawie Murphy’ego, takie scenariusze zdarzają się w piątek o 16:00, kiedy już nie dodzwonisz się do nikogo. To odpowiedzialność doradcy, aby płatność była na miejscu o uzgodnionej porze. Doradca kredytowy obecny przy transakcji to bardzo dobra opcja. Pamiętaj, że nie możesz się wprowadzić dopóki nie zamkniesz transakcji. Sprzedający chce pieniądze, bo czekają na niego jego własne plany. Uzgodnij terminy z pośrednikiem nieruchomości Doświadczony pośrednik ma szósty zmysł i w większości przypadków może Ci doradzić, kiedy bezpiecznie jest zacząć się pakować i szykować się do przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na te czynności bez uprzedniej konsultacji, a transakcja nie dojdzie do skutku, ryzykujesz, że będziesz się musiał znowu rozpakowywać. Tak jak wspomniałem, pośrednicy mają umowy z doradcami. Nie jest to umowa, na której zyskują nie wiadomo ile – to nieetyczne. Otrzymują coś bardziej lukratywnego: szczerą komunikację na każdym kroku, co może pomóc uniknąć problemów. Dla kupujących i sprzedających może to oznaczać albo sukces albo porażkę, co może stanowić wysokie koszty dla wszystkich, również dla pośrednika. Przysłowia przetrwały próbę czasu, ponieważ są prawdziwe. Wyrażenie „masz to, za co płacisz” nigdy nie było bardziej prawdziwe.

Umów się na spotkanie! tel. 607 500 737

Zadzwoń do mnie
Artur Bukato
Artur Bukato
Jestem doradcą finansowym z kilkunastoletnim doświadczeniem. W tym okresie doradzałem przy ponad 1000 spraw kredytowych. W wiekszości bo 92% wniosków kredytowych zostały przeprocesowane pozytywnie. Jeśli bank nie chce udzielić Ci kredytu, chcesz najkorzystniejszą ofertę ale nie masz czasu sprawdzać, chodząc od banku do banku lub nie wiesz jak się do tego zabrać, proponuję kontakt ze mną. Napewno uda mi się znaleść najlepsze rozwiązanie. Moja pomoc i porada jest dla Ciebie bezpłatna. Zapraszam do kontaktu tel 607 500 737.